کارخانجات ايران مرينوس در سال 1346 با هدف توليد منسوجات پشمي و فاستوني در شهرستان قم و ابتدائا” با نام شرکت سهامي خاص پشمبافي ايران تاسيس گرديد و در سال 1353 نام شرکت به پشمبافي ايران مرينوس تغيير يافت و در سال 1354 به شرکت سهامي عام تبديل شد و در سال 1371 نهايتا” به نام کارخانجات ايران مرينوس نامیده شد.
شرکت در بهمن ماه 1356 در سازمان بورس اوراق بهادار تهران پذيرفته شده و نام آن از اين سال در تابلو بورس درج شده است.
اين کارخانجات با دارا بودن خطوط کامل توليدي ، شامل کارخانه ريسندگي، مقدمات بافندگي، کارخانه بافندگي، کارگاه رفوگري، کارخانه رنگرزی و تکميل در شهرک صنعتي شکوهيه قم يکي از کاملترين خطوط توليد منسوجات کشور مي باشد.
قدمت توليد کالاي مرغوب در ايران مرينوس همراه با دانش فني پر سابقه و نيز ماشين آلات بروز آوري شده موجبات آن را فراهم نموده است که اين شرکت جزو قويترين و خوش نامترين توليد کنندگان فاستوني ايران باشد.
اخذ انواع گواهينامه هاي تضمين کيفيت و مديريت کيفيت ، استانداردهاي تشويقي ، لوح هاي تقدير فراوان در حمايت از حقوق مصرف کنندگان و نظاير اينها همه و همه نمونه هايي از عملکرد پويا و تعالي جوي شرکت ايران مرينوس بوده است.

شرکت ايران مرينوس در دو رشته فعاليتي توليدي ارائه کننده منسوج و البسه بوده و از طريق عرضه محصولات خود به بازار کشور از يک سو و ارائه البسه در نمايندگي هاي فروش سي و هشت گانه خود از سوي ديگر سعي در حضور همه جانبه در عرصه توليد داشته و با توليد بيش از دو ميليون و پانصد هزار متر انواع منسوجات فاستوني در سال گامهاي استواري را در اين زمينه برداشته است و در همين راسته با الحاق خط توليد جديد خود مترصد توليد منسوجات و نهايتا” البسه پنبه اي و پاکويي براي نسل جوان و نوجوان مي باشد.
پارچه هاي عبايي مرغوب و نيز پتوهاي مسافرتي با کيفيت از جمله توليدات ديگر اين شرکت بوده است که هر يک مطلوبيت هاي خاص و جديدي را به عرضه گذاشته است و در عرضه به بازار بسيار موفق بوده و جزو آيتمهاي اصلي توليد لحاظ شده است.
با عنايت به توانمنديهاي بالقوه موجود در شرکت ايران مرينوس، در حال حاضر منسوجات پلي استر- ويسکوز مورد مصرف نيروهاي مسلح نيز در چرخه توليد قرار گرفته است که در برنامه توليد سال آتي به يکي از آيتمهاي توليد عادي اين شرکت اضافه خواهد شد.
تکميلهاي ويژه اجرا شده در خط توليد اين شرکت مانند بهره گيري از تکنولوژي نانو، تکميلهاي واتر پروف و آمپرمابل، تکميلهاي ضد آتش و امثالهم گستره توليدات اين شرکت را افزايش داده و قابليت هاي بيشتري را تعريف مي نمايد چنانچه توليد منوج با نخاي ترکيبي با نخهاي لايکرا در واحد ريسندگي اين شرکت نيز چنين امکاناتي را فراهم نموده است.

برنامه ها:

  •  واحد تحقيق و توسعه اين شرکت با بهره گيري از نرم افزارها و سخت افزارهاي پيشرفته علاوه بر تحقيق در زمينه موارد تحت پوشش توليدات فعلي، فعاليتهاي جالب توجه ديگري را در ساير زمينه ها داشته است که مي توان به رنگرزي با انواع رنگهاي طبيعي و گياهي در طيفي بسيار وسيع براي پشم و با روش داندانه اي و نيز دست يابي به رنگ مشکي سامورايي چادرهاي پلي استري اشاره نمود که هر يک گسترده اي وسيع ازتحقيق و جمع آوري اطلاعات و آزمونهاي متعدد را شامل شده است و در هر مورد اقداماتي جهت گسترش بازار انجام شده که بعضا” به دلايل بيروني به نتايج مورد توقع نرسيده است و بعضا” در جريان است. 
  •  يکي ديگر از موارد مورد توجه شرکت ايران مرينوس، گام برداشتن هر چه بيشتر در زمينه تامين و توليد البسه مي باشد که در اين راستا و فعلا” با بهره گيري از توليد کنندگان صاحب نام پوشاک مردانه، عرضه کت و شلوار وشلوار در فروشگاههاي نمايندگي شرکت در کشور و نيز فروشگاههاي رفاه انجام مي گردد و اضافه کردن خط توليد البسه نيز در برنامه هاي آتي اين شرکت قرار داد شده است.
    اين اقدام علاوه بر ايجاد ارزش افزوده بيشتر موجبات نزديک تر شدن به مصرف کننده نهايي و جذب سلايق و نظرات ايشان را به همراه خواهد داشت. اضافه مي شود که نام تجاري ((مرين)) جهت البسه توليدي شرکت ايران مرينوس به ثبت رسيده است و در برنامه هاي ميان مدت شرکت، با اصل تقدم و تاکيد بر توليد منسوج، توليد و عرضه پوشاک با اين نام تجاري تعريف و تثبيت شده است.

تماس با ما

  
Copyright © 2021 by www.iranmerinos.com All Rights Reserved
powered by ravian